| AndreYStaR a întrebat:

Tata vrea sa creasca ciuperci nu stiu decare, si are nevoie de saci pentru crestere a ciupercilor. Saci de aceia de vreo 30 cm diametru gaura sacului si lungi... Adica saci pentru cresterea ciupercilor ( eu nu stiu ce si cum ) si daca stiti ceva site sau magazin in judetul bistrita-nasaud.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca dai search pe google "vand saci ciuperci" vei gasi o serie de anunturi. Nu conteaza unde e vanzatorul, se pot trimite prin posta, cu ramburs, la costuri minime.

| Mihaela1964 a răspuns:

Pentru ca obtinerea miceliului este aproape imposibila in lipsa unui laborator, e indicat sa cumpere saci cu ingrasamant insemniat cu meceliu, atat pentru ciuperici champinion cat si pentru pleurotus(cele mai usuzuale ciuperici).

| AndreYStaR explică:

Eu am intrebat de unde pot cumparat saci goli de 30 cm diametru