| CojanManuFlory a întrebat:

Bună ziua. Am renovat casa de la țară,iar prispa din fata casei am inchis-o jumătate cu termopan, iar tavanul este făcut cu lambriu din lemn. Problema este ca deasupra tocului de termopan este o grinda mai veche care nu este uniforma, iar în continuarea ei mai vine încă una care este la fel și as dori sa le maschez cumva. Are cineva vreo idee cum as putea face asta? Eu m-am gândit la rigips sau mascate tot cu același lambriu din care este făcut tavanul.Multumesc

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Foarte trist sa aud de inca o casuta transformata in ceva kitsch. Daca stiai ce rol are prispa nu actionai in consecinta.

| relian a răspuns:

Daca este la interior, sau unde nu ploua, pune rigips, daca e la exterior, pune o plasa si dai ceva incarcatura de ciment subtire.

Lemnu nu prea este bun in casa, ma refer asa la vedere sa se vada, pentru ca atunci cand se invehceste incepe sa miroase, are un miros specific.
Dar cu fiecare cu cei place.

| gabicoo a răspuns:

Rigips.