| zuzu2121 a întrebat:

Bună ziua.Am și eu o problema cu o centrala saunier duval de 35 de kW,centrala când pornește pe modul de încălzire al caloriferelor.îmi ridica foarte repede temperatura și după ii stinge flacără.sau uneori trece de temperatura setata și o stinge iar, în concluzie nu moduleaza flacără dar nici nu merge constant.se aprinde și se stinge continuu...am curățat filtre am aerisit toate caloriferele.nimic..pe apa calda sanitara merge perfect.doar pe modul încălzire.

3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Centrala are nevoie de o revizie.

| SuNaM a răspuns:

Pai cred ca, cam asa ar trebui sa mearga o centrala care e pe termostat...incalzeste pana atinge temperatura si dupa se stinge. Cand coboara temperatura, iar se aprinde si tot asa..atat timp cat ai temperatura in casa dorita si apa calda, sunt destul de sigur ca asa ar trebui sa functioneze..De ce naiba ai vrea sa iti mearga constant?

| SuNaM a răspuns:

Pune-o la 29 30 de grade si nu se va mai opri, iti garantez )) Dar dupa, cand o sa iti vina gazul si curentul, o sa o arunci pe geam ))