| Savantym910 a întrebat:

Buna ziua, as fi vrut sa schimb rezervorul de la WC cu acelasi model dar problema este ca nu stiu ce model este, asa ca as putea sa îl schimb dupa alt criteriu dar nu îmi vine în minte niciun criteriu asa ca poate stie altcineva.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Exista 2 tipuri de rezervoare pentru wc, unul asezat pe vas iar celalalt tip atarnat pe perete! Deci stii ce tip de wc ai, cumperi rezervorul care iti trebuie! Alte aspecte nu conteaza ca toate se vor potrivi!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acum rezervoarele care se vînd se potrivesc la majoritatea wc urilor, mergi la dedeman sau la orice magaz\in cu articole sanitare si cei de acolo stiu exact ce sa iti dea, si un instalator de apă il va instala

| Violleta2022 a răspuns:

Ia o poza la wc-ur actual si du-te cu ea la magazin.

| AdioTPU a răspuns:

Fa o poza rezervorului și merge cu el la un magazin de ustensile și obiecte casnice, le arati și le zici să-ți de-a un rezervor la fel.