| ZoliSzolga538252 a întrebat:

Buna ziua! Cat ar costa crapatul a 6 metri ster de lemne? Se calculeaza pretul pe metru? Imi poate da cineva un pret? Multumesc

4 răspunsuri:
| StefanA9 a răspuns:

Salut.

Nu știu cât de mult vă va ajuta acest răspuns însă din propria-mi experiență, plăteam in jur de 150-250 RON la zi pentru tăiat. In funcție de meseriaș ca să zic așa, mă gândesc că ați putea ajunge undeva la 2-3 zile luând in calcul și cantitatea de lemne.

Cel mai bine însă, recomandarea mea este să întrebati persoana/persoanele care se ocupă cu tăiat/crăpat de lemn poate reușiți să și negociați prețul.

O zi plăcută în continuare.

| gabicoo a răspuns:

Eu zic să-i dai 100 lei pe metru în total 600 lei. Sau 800 lei fără mâncare, cafea, bere și țigări.

| ZoliSzolga538252 explică (pentru gabicoo):

Nu e cam mult totusi?

| gabicoo a răspuns (pentru ZoliSzolga538252):

Sub 600 cu mâncare și băutură nu cred că găsești. Mai întâi întreabă cam cât ar vrea el, dar mai puțin de 250 lei ziua de muncă nu găsești. Încearcă să negociezi.