| Bulucisorin20 a întrebat:

Bună ziua îmi poate recomanda cineva un termostat de ambient pentru o centrala pe peleți Fornello Royale 30 kw.O varianta mai ieftina dacă se poate? lMa interesează numele modelului compatibil vă rog!

1 răspuns:
| kalasnicov22 a răspuns:

Poti folosi orice termostat ambient, la centrala il conectezi la in5 terminalele 24si 25.
Poate fi un simplu termostat cu fir de 20 de lei sau unul wireless de 300.
Asta este foarte bun, analogic fara gram de electronica si isi face treaba foarte bine, doar ca trebuie sa tragi un cablu subtire cu doua fire
https://shopinstalatii.ro/......mmg-simplu