| Cccatalina a întrebat:

Bună ziua! Mă interesează și pe mine o vopsea lavabila fără miros pentru dormitor sunt și însărcinată în 8luni și nu as vrea să-mi afecteze și am și un copil de 3ani care dorm cu el.Astep părerile voastre va rog

3 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Cumpara una cu ioni de argint. Daca mai exista pe piata.

| adryang78 a răspuns:

Vopseaua lavabilă e o tâmpenie modernă care ne îmbolnăvește cu încetul. Dacă vrei ca pereții să respire zugrăvește cu var, chiar dacă se mai șterge accidental.

| Suise a răspuns:

Bună. Știu ca exista vopseaua lavabila de la Duraziv special conceputa pentru persoanele cu alergii sau locuite de copii.
Aceasta vopsea nu are compuși organici volatili, substanțe cancerigene, formaldehide sau amoniac. Din câte am înțeles nu necesita aerisirea spațiului sau a camerei unde s-a utilizat.