| liviunm a întrebat:

mi s-a ars filtru de deparazitare la masina de spalat si l-am anulat de tot, are ceva?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca nu avea un rol, nu il punea producătorul acolo. Daca ai știut sa il anulezi, te vei descurca si sa il schimbi, iar piesa in sine e destul de ieftina.

| darrio2007 a răspuns:

Ăia care l-au pus acolo stiu ei de ce l-au pus. Dar cum ti-ai dat seama ca s-a ars?
Daca l-ai anulat risti ca masina de spalat sa se strice mai repede. Filtrul acela protejeaza componentele electronice ale masinii.

| liviunm explică (pentru darrio2007):

O facut scurt circuuit si iera ars o luat focc credd

| darrio2007 a răspuns (pentru liviunm):

Schimba-l cu unul nou. Desi ar fi bine sa faca asta un specialist. Ca sa elimine cauza arderii filtrului.

| Panamax a răspuns:

Ti-am raspuns dar ai sters intrebarea. Dario bate campii.
Chinezarie ieftina.
Are rolul sa micsoreze amplitudinea eventualelor interferente electromagnetice create de motorul masinii, ca sa nu deranjeze televizorul vecinilor.
Modele mai vechi nu au asa ceva.
Noile norme impun prezenta acestui filtru.
Se gasesc peste tot la 30 lei buc, dar merge la fel de bine si fara."