| fluture156 a întrebat:

Bună ziua! Vreau sa recondiționez o camera. Cu ce tip de vopsele se poate picta peretele pentru a face desene/scene pe el?
Si de asemenea ce tip de lavabilă este recomandată pentru că ulterior să se poată picta?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar la țigani vezi in case pereti pictati, peretii se zugrăvesc cu vopsea lavabila, gasesti peste tot vopsea lavabilă

| fluture156 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pentru camera unui copil, eu zic că merg si ceva picturi.
Si apropo, am văzut case de tigani decorate cu mai mult bun simț decât cele de români.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru fluture156):

Camera copilui, corect!
spune-i lui CristiDinBucuresti ca sunt case pictate in exterior, mai precis comuna Ciocanesti. judetul Suceava!
https://www.google.com/......ps?/search

| gabicoo a răspuns:

Savana cu teflon.
https://m.youtube.com/watch?v=3lGJxbbGkoE

E bun pentru a renova camera copilului.

| adryang78 a răspuns:

Ca vopsea lavabilă, eu folosesc de câțiva ani Sticky. Îmi place foarte mult cum se dispersează.
Vopseluri pentru a picta peretele - aș zice acrilice. Au luciul acela aparte.

| fluture156 explică (pentru adryang78):

Tot caut acrilice la un pret accesibil pentru că am nevoie de o cantitate mai mare de vopsea.

| adryang78 a răspuns (pentru fluture156):

Pe diverse site-uri de bricolaj, accesorii și articole pentru artizanat etc. ai căutat?