| Brunet_Bogdan_1994 a întrebat:

Cam care ar fi toate costurile pentru construirea unei case de maxim 75mp pe un teren de maxim 400 mp?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de materiale, de cum vrei sa fie (la cheie sau la rosu) si de firma. Cauta pe net si vei gasi o multitudine de firme si preturi.
Pretul pe metru patrat (amprenta la sol) incepe de la 150 Eu si poate ajunge si la 800 Eu.
Uite un exemplu: http://www.construimcaselacheie.ro/preturi-case.html

| Dismally a răspuns:

De la 25.000 euro in sus pentru caramida, de la 20.000 euro in sus pentru lemn. Terenul nu e inclus in pret.

| AliLina2 a răspuns:

Salut,scuze ca ma bag dar ce înseamnă "la rosu"si "la cheie"?

| Brunet_Bogdan_1994 explică (pentru AliLina2):

La rosu doar caramida si acoperis fara electricitate si la cheie inseamna la gata iti da cheia si te muti in ea

| AliLina2 a răspuns:

Aha..multumesc pentru informatie!