| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai usoara cale de a scapa de furnici?

14 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Daca le poti omora... sunt mai multe posibilitati dar, poate stie cineva un mod de a le goni ...in alt loc.

mira
| mira a răspuns:

Se poate si cu buchetele de patrunjel asezate in calea lor.

| mioara a răspuns:

Pune sare peste ele si dispar imediat.

| csintalan a răspuns:

Sare iodata

| JackieSue a răspuns:

Sa le calci in picioarethinking

| doinisor a răspuns:

Poti sa dai cu suc prospat de lamiie pe unde sint furnicile.

| Chuck a răspuns:

Un furnicar devil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muta-te! sper sa nu se tine dupa tine. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa poti scapa de furnici iti iei vreo 3-4 arici,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu vorba buna happy Roaga-le frumos si o sa plece rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Presoara sare de lamie unde circula s_au stropeste loculinfestat cu o solutie de kotrine *fiola* s_aucu lipici pentru soareci, te sfatuieFanica

| Mya a răspuns:

Lamaia! Pune feliute de lamaie prin locurile prin care stii ca intra furnicile.Eu am culmea de rufe legata de un copac din fata blocului si de cate ori deschideam geamul, imi intrau furnici...hee hee am pus cateva feliute de lamaie pe pervaz si numai am probleme big grin

| clauradu a răspuns:

Pune cuie proaspete sau chiar infige-le pe unde circula ele. la mine a functionat cand am retencuit si aveam un musuroi in perete. am pus din loc in loc cuie proaspete si au plecat intr-un sfert de ora