| misstakeidentity a întrebat:

Care este diferenta dintre patrunjel, leustean si coriandru? In ce mancaruri se pun si ce diferente sunt la gust? Pentru mine toate par la fel laughing

Răspuns Câştigător
| Cipi1212 a răspuns:

Leușteanul se pune in ciorbă iar pătrunjelul atât în ciorbă cât și în omletă.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Arata aproape la fel dar au miros si gust total diferit una de cealalta, folosindu-se in mancaruri total diferite.

| relian a răspuns:

Daca toate is la fel, inseamna ca ai Covid laughing adica nu mai ai gust, pentru ca nu poti spune ca patrunjelul are acelasi gust c u leusteanu laughing ori nu ai gust deloc, ori esti praf si la ochi, poate nu mai vezi, mai stii oi fi tu fara miros si orb pe deasupra laughing

Cum poate sa fie patrunjelul la fel ca si leusteanu? Tu nu poti deosebi merele de pere? E clara, cum am spus esti si orb si fara gust laughing
Ce diferente is la gust? Gusta si o sa afli, nu musca, nu-i otrava laughing

| gabicoo a răspuns:

Nu faci diferența? Zici de parcă ai mâncat toată viața doar la spital sau la cantina de ajutor social. Nici ăia de acolo nu fac diferența dintre pătrunjel și leuștean, iar de coriandru dacă îi întrebi au impresia că îi înjuri de mamă.

| misstakeidentity explică (pentru gabicoo):

Nu îmi plac zarzavaturile și nu mi-a păsat destul ca să fac diferența dintre ele

| ioana748 a răspuns:

Leustean doar la ciorba, restul unde doresti.
Nu sunt chiar la fel, miros diferit.