| wizard_cristi a întrebat:

Care este inaltimea minima pe care trebuie sa o aiba un etaj?

Răspuns Câştigător
| scriptulul a răspuns:

2.3m

4 răspunsuri:
| gixbanat a răspuns:

dupa normativele din romania intre placi este de 2.45m finit.ma refer pardoseala tavan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde e asta cu 2.3 nu stiu! 3 metrii cam minim. la locuire! intre niveluri!
altfel nu mai iese proportie plin-gol in fatada tongue util e 3.2-3.5 gandeste-te ca planseul+finisjele fac cam 25 cm... la chesti de birouri sari de 4 metrii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comform legii locuinteii inaltimea minima utila este de 2. 55

| roxana_1531 a răspuns:

Inaltime sub grinda? sau sub placa? etaj de... ce? exista diferite normative pentru diferite functiuni, parcari, spitale, etc. pentru locuinte -caci intrebarea se afla la casa & gradina nu exista un normativ, dar un minim ar fi 2.40 sub grinda. (pentru ca usile standard au 2.10 + 5 cm tocul usii)