| Marcu_Ruxandra_2001 a întrebat:

Cat timp te poti mentine cu o greutate supraponderala?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind o persoana supraponderala, potui usor sa ajungi obez si "morbidly obez" in cativa ani si moartea urvine destul de devreme, pentru ca apar dereglari metalice atat de mari si complicatii, ca fac atac de inima rapid, inima fiind insafurata in grasime. Despre alte complicatii poti citi pe internet...

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Poti sa te mentii toata viata. Daca esti doar supraponderala (IMC intre 25-30) e mai putin grav pentru sanatate decat sa fii obeza (IMC peste 30).

| cyupaku a răspuns:

Toata viata, dar asa vei ramane