| golliwogg a întrebat:

Cati ani poate rezista lemnul? Dar metalul? Dau FUNDA + VOT

Răspuns Câştigător
| Kerosai a răspuns:

Din cate stiu eu, o casa de lemn rezista cateva sute de ani. Asta inseamna ca si lemnul dureaza tot cateva sute de ani. Metalul nu poate rezista mai mult de cateva decenii, maxim un secol. Pentru ca se rugineaza, etc. Funda? :3

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Auzi tampenii... Se rugineaza metalul, nu mor niciunul... Fratilor, verificati exemple din istorie. A gasit cineva vreo coada de topor de 2000 de ani? Iar celor care spun ca metalul rezista doar 50 de ani, sa caute pe Google informatii despre nava Doulos, care se apropie de 100 de ani de functionare in apa sarata, deci in conditii destul de vitrege.
Va doresc bafta la bac, o sa aveti nevoie.

| BlaaBlaa a răspuns:

Lemnul si metalul rezista tot timpul...nu '' mor '' ca noi laughing)

| BlaaBlaa a răspuns:

Lemnul si metalul rezista tot timpul... nu '' mor '' laughing

| EuTeIubesc a răspuns:

Lemnu-cica si 100 de anilaughing
Metalul-in jur de 50 de ani
Funda?puppy dog eyes

| white02 a răspuns:

Dupa modul in care este pastrat lemnul poate rezista sute de ani, metalul daca e ferit de oxidare sute chiar mii de ani