| sebicu34 a întrebat:

Cati litri de vopsea lavabila imi trebuie pentru o camera de 12 metri patrati?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu spui dacă dai tot peste lavabil sau pe glet proaspăt tras.

| Crackman a răspuns:

Pai scrie pe cutie de ex la danke cu 2, 5 cica ai acoperii 30 de metrii dar mereu dai 2 maini asa ca in teorie ar trebui sa iti ajunga cutia pentru a doua mana inclusiv sa nu uiti de amorsa

| DontActLikeMe a răspuns:

Undeva la 7-8 litri la un calcul simplu.
Daca doresti ceva mai detaliat, pune aici inaltimea camerei (in general e 2, 5m).
Pentru cantitatea de vopsea: Dacă vopseaua acoperă în medie 10 mp/litru strat, vei avea nevoie de aprox 7 litri de vopsea.
Dar depinde foarte mult de puterea de acoperire, deci poți lua mai multă. (undeva la 10l ar trebui să fie ok, indiferent de situație)