| Statienora a întrebat:

Ce ai alege din maniu cand te duci la restaurant in Grecia?

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Daca vrei sa incerci ceva specific, intr-un restaurant merita sa comanzi ''specialitatea casei'',(sau a bucatarului) indiferent de tara. Orice restaurant care se respecta are asa ceva. Pofta buna.

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ce am ales de fiecare data cand merg intr-o taverna din Grecia!?
Souvlaki (sunt frigarui nostri), panseta (este fleica de porc), snitel de pui, aproape toata carnea gatita se aduce impreuna cu lamaie (are rolul de a taia greata si sa fie mai usoara), tzatzichi, tyrokafteri (este branza pisata cu ciusca) este preferata mea, caracatita la gratar, calamari cu spaghete, calamari rondele prajiti, scoici, melci, caracatita cu cus-cus, pastitio o alta nebunie de mancare (e genul de lasagnia).
La partea de dulcegarii : halva facuta de casa (unele taverne o fac! nu este halvaua ce o gasim in comert, este reteta greceasca), galatopita, cataif...

| MihaiGe a răspuns:

Salată grecească şi fructe de mare.

| marcous a răspuns:

Saganaki, Gyros sau Musaka

| RazvanRo22 a răspuns:

Ceea ce mi-ar placea din acel meniu, asta as alege. Depinde ce meniu are fiecare restaurant.

| MaZoOoKKu a răspuns:

Fructe de mare

| Statienora explică:

Paste bolognesse