| anonim_4396 a întrebat:

Ce draperii sa-mi aleg ca sa arate camera mai frumos? Camera pare rece si neprimitoare...

9 răspunsuri:
| mircea a răspuns:

Incearca niste culori calde :rosu aprins, portocaliu, maro- roscat, caramiziu... poate si o danteluta ingusta, asortata sau in contrast, la partea de jos a draperiei. sau mai adaugi si un snur tip funie (sau chiar cate o bucata de funie din canepa veritabila) pentru a prinde la mijloc draperia pe timpul zilei...

eileen
| eileen a răspuns:

Depinde ce culori ai in camera. Daca e ceva pal, alege o draperie intensa, aprinsa. Daca ai camera inchisa, foloseste culori vesele, deschise.

| yoanna73 a răspuns:

IA-TI DRAPERIA COLORATA.SA NU TE DEPRIME!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Culorile calde - deschise.
Pa, pa.

| yadora a răspuns:

Alege tonurile calde care sa fie in contrast cu restul incaperii, astfel cine va intra in camera va da cu ochii de o draperie f frumoasa si " calda" incat nu va mai lua in seama restul incaperii.

Răspuns utilizator avertizat
| amberjuly a răspuns:

O culoare calda, puternica : rosu, portocaliu si cateva detalii in camera sa fie de aceeasi culoare - pernute de ex.

| Crissa_4407 a răspuns:

Parerea mea k culoare galben lamaie ar fi mai frumos....ar inveseli putin camerahappy

| roxi_8971 a răspuns:

Am vazut zilele trecute intr-o revista o draperie verde dechis cu niste flori galbene era superba, cumpara reviste de decoratiuni interioare si inspirate de acolo.