| DaciaRomania a întrebat:

Ce ingrediente puneți la salata de icre făcută acasă? Toate ingredientele va rog.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ulei, zeama de lamaie si un praf de sare.

Ceapa tocata marunt se poate pune in salata de icre sau se pune pe o farfuriuta, alaturi, fiind servita doar de cei care prefera cu ceapa.

| Madaxo97 a răspuns:

Icre de pește(de la ce pește vrei tu), ceapă, ulei, griș fiert și răcit, zeamă de lămâie, sare, noi așa facem în familie.

| Yaesmin a răspuns:

Hering.

| 1onur a răspuns:

Ceapă roșie eventual și pâine merge combinația asta clasică.

| Sjhxjcks a răspuns:

Eu folosesc icre de crap, ulei zeama de lămâie și opțional ceapa roșie sau alba pentru un plus de gust și neapărat sare