| bghes a întrebat:

Ce parere aveti, castanele comestibile sint bune la preparat prajituri sau preparate culinare?

Răspuns Câştigător
| mami a răspuns:

Castanele comestibile se folosesc la prepararea alimentelor de baza (supe si garnituri linga fripturi), la prepararea deserturilor si cel mai bun preparat care imi place mie este piure din castane cu frisca si visine si ciocolata cu crema din castane preparate de mine

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da sunt foarte bune coapte.

| miriam a răspuns:

Din moment ce sunt comestible pot fii preparate in mai multe feluri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac la nebunie cele coapte.crema de castane este buna pentru umplut tortul sau pentru foi.se pot gati si la cuptor cu carne, dar intai trebuiesc coapte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, se pun ca toate celelalte ingrediente, bineînțeles acolo unde trebuie.
Obligatoriu să le coci, sunt foarte gustoase.
Poftă bună.
Pa, pa.

| sergiu25bc a răspuns:

Cand eram in italia cumparam 1 saculet cu 5 kg de castane comestibile. Le luam puneam o tava la cuptor umplaem tava ce castanele taiate 1 pic la mijloc, iar cand erau gata mancam de ma saturam.Am probat si in romania dar aici au 1 gust cam naspa, am 1 unchi care imi trimite din italia castane cand apar la ei, alea imi plac la nebunie astea romanesti sincer nu pre-a imi placsad

| vero79 a răspuns:

Da, sunt foarte bune