| cristi202 a întrebat:

Ce parere aveti despre pictura decorativa (pe pereti)? Ideea mi-a venit pe cind ma ocupam de amenajari interioare. Avind talent la desen, m-am gindit: ce ar fi daca as face niste modele frumoase pictate pe pereti? Azi am deja citeva lucrari, si ma intreb daca cumva pot incepe o afacere cu asta. Ce sansa mi-ati da sa reusesc in acest sens? Ar merge la noi, la romani? Ca sa aveti idee despre ceea ce fac, puteti intra pe http://picasaweb.google.com/cristim2/PicturaDecorativa#

Răspuns Câştigător
| fastlane a răspuns:

Arata foarte bine numai trebuie sa alegi desenul sa se potriveasca cu design-ul camerei tale si daca o faci tu singur sa ai grija sa iti iasa bine desenul pentru ca daca il gresesti poti sa varuiesti in nou tongue

8 răspunsuri:
| cristi202 explică:

Mg, nu e in America, e doar o casa construita in stil american pentru cineva care primeste americani destul de des aici la noi...

| cristi202 explică:

happyhappymg, ok, uite cum a fost: am luat de pe net fotografii cu incaperi goale, pentru ca, ca sa le fac eu pe calculator, am nevoie de un anumit program si e mult mai greu asa (trebuie si sa invat programul), si mi-am pus eu lucrarile acolo, deci citeva din ele sunt lucrari virtuale, pentru ca o pictura decorativa nu o poti vedea la adevarata ei valoare decit daca este in cadrul destinat ei, si astfel am reusit sa redau unele din cele mai frumoase idei ale mele. In plus, am poze de la fiecare lucrare facuta, insa mi-e jena sa le afisez pe internet pe toate, pentru ca, cu toate ca am o camera Panasonic buna, inca nu stiu sa fac poze in interior cu ea, uneori nu imi iasasad, cum ai vazut acea ramura de floare alba pe fond verde, pe care am pus-o numai pentru ca mi-a placut enorm cum a iesit (aceea a fost facuta cu celularul). Asta e adevarulhappy Oricum, esti tare, ai un spirit de observatie deosebit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nimic nou. Acum mai bine de 25 de ani aveam si eu un perete pictat. Totusi nu inteleg ce este cu pozele deoarece una vad ca este din america?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc anumite detalii asa ca-ti spun sigur, citeva poze sint dintr-o casa din America. Mai bine spune ca te-ai inspirat sau folosesti pozele de model. Este mai cinstit asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut la cineva desenat plafonul in vopsea sidefata cred cerul cu stelele si intr-un colt luna Este fantastic Nemaipomenit Daca ai talent la desen incearca Poate ieste trenul tau in care trebuie sa te urci Succes Alex

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Am promovat asa ceva pentru o fata in urma cu 5-6 ani si nu prea au fost rezultate sad
Am promovat prin afise lipite la intrarea in bloc in Bucuresti si anunturi pe internet.

| Georgianna3723 a răspuns:

Minunat! Este absolut superb! Cred ca ai putea incepe o afacere din asta, este chiar foarte foarte dragut! Cand imi renovez camera te chem si pe la mine sa imi pictezi asa ceva drooling.

| RuxMorgenstern a răspuns:

Arata bine si eu sunt foarte talentata la desen si parerea mea este ca arata superb e o idee buna