| Moira a întrebat:

Ce poti face ca sa nu mai miroasa a "aer inchis " in casa, si totusi sa nu mori de frig cu geamul deschis?

Răspuns Câştigător
| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Eu mai si fumez in casa, dar aerisesc, si cred cel mai important e curatenia. daca tot timpul e curat, trebuie doar sa mai aerisesti din cand in cand.

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Unde nu intra soarele si aerul curat pe fereastra intra doctorul pe usa.Paturile si covoarele le poti scoate la aerisit.
Trebuie sa aerisesti ori de cate ori este necesar.
Daca iti permiti poti folosi aparate de aer conditionat care au si functii de odorizare.
In supermarketuri si in benzinarii poti gasi diferite odorizante pentru incaperi, betisoare chinezesti parfumate, odorizante care elimina mirosul de tigara daca fumezi.

Bula
| Bula a răspuns:

Cu aerisiri scurte si dese!
Mirosul imbibat in mobiler si pereti poate avea multe surse: fumatul in casa, mucegai in spatele mobilierului, animale in casa, gaze arse etc.
Trebuie eliminat(e) cauza(ele), dupa care se pot folosi diferite metode de reducere a mirosurilor.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Deschide geamul, n-o sa mori de frig, dar o sa mori din lipsa de oxigen si igiena. O camera bine aerisita e un minim de igiena.

| mioara a răspuns:

Foloseste un sprey de camera anti tabacic

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, in primul rand dimineata dupa ce te-ai trezit se aeriseste incaperea, apoi, mirosul il poti indeparta cu diverse odorizante de camera, sau mai nou au aparut acele aparate de umiditate ce absorb aerul inchis din incapere.

| deealexx a răspuns:

Ia`ti dintr`ala care face "puf"...cu senzori sau fara. ti`l reglezi la juma de ora sa scoata un "puf" frumos mirositor. sunt foarte eficiente. am in hol si`n baie. miroase toata casa...si e maare happy