prfml
| prfml a întrebat:

Ce reteta imi recomandati pentru o visinata naturala care sa aiba culoare cat mai rosie si sa nu aibe gustul acela de alcool dar totusi sa nu nu fie slaba ci tare? Ceva de genul unui lichior.

Răspuns Câştigător
| qrage a răspuns:

Ca sa fie cat mai rosie, foloseste visine coapte bine si mai inchise la culoare.

ca sa nu aibe gustul de alcol, foloseste vodca in loc de alcool dublu rafinat dar iti va iesi o visinata cam scumpa dar fff buna;) A si in nici un caz sa nu pui rachiu/tuica/palinca - ii da un gust rau.

http://www.lumearetetelor.ro/retete/bauturi/visinata_de_casa

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pai uite cum fac eu..in recipientul in care am pus visine/mure/afine pun zahar suficient pentru a lasa suc mult. apoi eu torn rachiu nu prea tare si iese destul de colorata, dulce si un pic cu tarie..doar asa imi place...deci poti incerca si tu..mult succes!
O zi buna!

| iKronstadt a răspuns:

Simplu. Vișine coapte bine + palincă făcută din prune de Bistrița. Efect garantat! Fără gusturi nedoritewinking