| boxes a întrebat:

Ce sa fac daca cizmele de ploaie de cauciuc,sau udat inauntru,cum pot sa le usuc,si nici nu inteleg de ce a intrat apa inauntru,cand abia le-am cumparat, ajutati-ma va rog.

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

De obicei, chiar si fara gauri, cizmele de cauciuc se umezesc in interior.Trebuie sa folosesti ciorapi absorbanti, din bumbac sau flausati, iar daca lucrezi mai mult timp cu ele, poti trage peste ciorapi cate o punga de naylon.Ca sa le usuci pune-le in picioarele unui scaun intors, dar nu prea aproape de sursa de caldura.

| viotedy a răspuns:

Daca te grabesti incearca cu un feon, daca nu pune-le cu talpa in sus, intorci un taburet cu picioarele in sus si pui cizmele pe picioarele lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil sint sparte pe undeva daca a intrat apa. Verifica. Daca nu au trecut 30de zile si mai ai bonul, schimba-le.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aşa le fac, un lucru calumea nu se mai face în ziua de azi.
Poate au ceva găuri, e bine să le verifici, usucă-le cu feohnul.
Te pup!

| MrAnderson a răspuns:

Salut

In primul rand, verifica atent sa nu aiba gauri. Ori le avea dinainte, ori le-a strapuns ceva, un cui, o sarma, cand le purtai.
Apoi, le poti pune cu talpa in sus pe un calorifer, sau soba, ce ai tu.

| prisacarul56 a răspuns:

Daca nu ai calcat cumva intr-un cui, sau alt obiect ascutit, cizmele tale au un defect de fabricatie grav si daca ai pastrat bonul de casa inapoi cu ele sa-ti fie schimbate cu altele noi.