| mikiela a întrebat:

Cu ce imi pot picta peretii din camera? nu vreau neaparat ceva care sa tina...mai degraba ceva care pot sterge?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

E destul de dificil. Cit vrei sa tina? Daca se va sterge mai repede decit vrei sa tina? Orice pictura se deterioreaza in timp, si, daca e facuta ca mai apoi sa o poti sterge, fi sigura ca se va deteriora mai repede poate decit crezi si vrei.
Eu iti pot oferi o idee. Cumperi nuanta de lavabil ce o vrei in toata camera. Zugravesti camera in acea nuanta, insa sa ai grija sa pastrezi o anumita cantitate pentru peretele ce va fi pictat. Pictezi ce ai de pictat in asa fel incit sa tina, si, cind vei vrea sa nu mai ai pictura, dai cu lavabilul ramas peste pictura. O sugestie: trebuie doar sa ai grija la lavabil, ca tot la citeva saptamini sa il amesteci, altfel se va strica si nu il vei putea folosi dupa citeva luni. Sau poti cumpara nuanta dorita, gata preparata, si asa vei sti ce nuanta sa iei cind vei vrea sa acoperi pictura. Idei de pictura pe pereti: www.picturadecorativapepereti.blogspot.com

| MyWorld a răspuns:

Ca sa se stearga peretii din camera ta trebuie sa fie dati cu var lavabil... si apoi pentru desen ti-ar trebui niste tempera cred.
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acuarele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uite cu ce poti sa-ti stergi peretii. Iti farimi 999 de oua in cap si te bati cu capul de perezti!

| Shammal a răspuns:

Cu creioane cred ca sa-r putea sterge depinde si de vopseaua pe care o ai pe pereti

| MaryNepotu a răspuns:

Simplu Cu Mana laughing

| beldy a răspuns:

Poiti intreba un specialist din categoria Constructii - Design interior/exerior de pe http://www.muncitorcalificat.ro/......-exterior/