| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce sa curat mobila alba de bucatarie?

Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

Persoana care a pus intrebarea are o problema. Pronto-ul si multe alte produse de pe piata nu sunt bune pentru ca zgarie mobila si, fiind alba, se observa imediat. Altele au coloranti si ramai cu pete si mai urate pe mobila. Si eu am mobila alba in bucatarie asa ca o sa urmaresc raspunsurile.

2 răspunsuri:
| MiKuTzZzA a răspuns:

Cu pronto...(mai sunt si altele... poti merge la un magazin sa intrebi)winking

| lalaghizi a răspuns:

Pune intr-o sticla de 500g(de la suc sau apa minerala)jumatate cu Mr. Proper adauga cam de un deget Domestos sau ACE (inalbitor de rufe)si restul apa. Agita inainte de folosire.Se poate pune pe burete sau carpa si freci mobila iar cu alta carpa umeda numai cu apa, stergi. Amestecul isi va schimba culoarea dar mobila va ramine curata. Spor la treaba.
In loc de Mr. Proper poti folosii detergent de rufe (diluat cu apa). Succes!