| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot alunga o multime de furnici de pe un strat de flori din gradina, dar cu conditia sa NU le omor. Mi-e milă de ele, dar imi distrug florile la radacina, mi le mănâncă. Stiti vreo metodă fara sa ajung a le ucide "in masă"? Vreau doar raspunsuri serioase, fara ironii, fara de ce-uri etc.

Răspuns Câştigător
| millyca a răspuns:

Le pui zahar in alta parte. Lasi o dara fina din locul unde stau ele si pana undeva mai incolo, unde pui mai mult.

| floresdemayo a răspuns (pentru millyca):

Mersi frumos. Cred ca va merge.

4 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Le inviti politicos sa plece

| floresdemayo a răspuns (pentru nesuferit):

Da, si le dau si cate un pahar cu apă plată...PS Se putea ca tu sa taci?

| radarcan a răspuns:

Poti incerca un aparat cu ultrasunete. ai aici mai multe solutii
http://www.roinsect.ro/pesticide/aparate-anti-daunatori/anti-furnica/5/11