| Nicu_Maier_1968 a întrebat:

Cum pot lipi folia de polietilena de la iazul de gradina? Am mărit iazul si trebuie sa mai adaug încă 25 de mp. Am incercat o grămadă de silicoane, adezivi si nu tine lipitura, se desprinde.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cu fierul de calcat, asa se lipeste folia.Iti faci asa o scandura nu prea lata,dar destul de lunga,asezi patura pe scandura,apoi pui folia una peste alta,acolo unde doresti sa lipesti, asezi pe patura, scandura cei acolo, asezi peste folie ziare, asa cate o pagina de ziar nu mai multe, apoi treci cu fierul de calcat peste.Aia e tot ai lipit folia.
Ca sa fii sigur ca treaba iese bine, fa ceva incercati cu ceva bucati de folie inainte, sa stii cat sa tii fierul sau cum sa treci, cu ce viteza sa zic asa usor sau mai repede. Spor la lucru. Aaaa si folia trebuie sa fie uscata nu uda.Bafta

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ai incercat cu: scotch dublu-adezv intre foloo ( la marginile imbinate. apoi schotch panzat rezistent la apa, deasupra imbinarii? Metoda aceasta mi-a reusit, in ceva asemanator cu ce ai tu nevoie. Bafta deasa si mult succes!