| paulpaulpaul a întrebat:

Cum pot sa adorm mai usor? deoarece pe cand sunt mai linistit in pat ma gandesc la lucruri urate si nu mai pot dormi?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceai de tei sau o cană cu lapte dulce călduț.
Și ce activități fizice și intelectuale ai peste zi?
Pa, pa.

| zuzumic a răspuns:

Gandeste te la lucruri frumoase...sau nu te gandi la nimic

| LoveToHate a răspuns:

Pai gandeste-te la lucrurile care iti plac.De exemplu daca iti place de o fata gandeste-te la ea, imagineaza-ti ca o saruti, etc
Daca iti plac masinile gandeste-te ca conduci cea mai tare masina si toti sunt invidiosi pe tinesmug
Daca iti plac casetele gandeste-te ca esti un print si calaresti pe un cal alblaughing
Sunt atat de multe lucrui frumoase alege-ti unul care iti place cel mai mult si adormi cu gandeul la el.

| Gabi_6377 a răspuns:

Bea ceai de tei cu lapte, sau mananca ceapa verde, nu e gluma.Nu lua somnifere ca iti fac rau.