| Mirela1402 a întrebat:

Cum sa fac sa răcoresc etajul unu din casa. E o căldură insuportabila, ajung și 25-30 de grade și nu avem AC. Geamurile stau toate deschide în speranța de a se face curent, dar nimic.

Răspuns Câştigător
| Florian80 a răspuns:

Pune aer conditonat de urgenta.alta solutie buna nu ai! Si eu stau tot la unu si am tot amanat dar nu se mai poate trai asa. funda?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu geamurile deschise mai rau faci, intră caldura de afara. Singura solutie este sa montezi un AC de capacitate mare sau două AC-uri, functie de marimea etajului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe căldură asta nu mai are efect nicio variantă in afara de ac.

| ioana748 a răspuns:

Trebuie sa faci rost de un ventilator.
Plus ca geamurile trebuie sa stea inchise dupa 9 dimineața ca sa nu intre caldura si puse niste draperii care sa faca intuneric sau improvizat ceva de genul.

| Madaxo97 a răspuns:

Aer condiționat neapărat sau măcar ventilatoare, altceva nu prea ai ce face.

| DontActLikeMe a răspuns:

Folie alimentara pe geamuri sau un parasolar auto.

| ecstasys a răspuns:

Se pot pune folii speciale pe geamuri. Ventilator macar sa ai. Cel mai bine ar fi fost cu AC. Alte solutii nu sunt. Asteptam sa treaca vara laughing