| xXFrappeGirl a întrebat:

Cum sa imi decorez camera de ziua mea?
I mean. acum m-am mutat si e destul de urata. * stau in chirie *
cum as putea sa o aranjez putin?
funda

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca stai cu chirie ai grija de pereti si mobila. Pune afise care se pot desprinde usor, huse colorate pentru mobila, perdele.

| Mihaela1964 a răspuns:

Incepi cu curatenia, apoi vezi cu ochi critic ce merge purtat, spalat si reconditionat si ce nu.Perdele,covoare si piese de mobilier lipsa sau inutilizabile poti cere de la parinti, familie, prieteni astfel incat sa faci ca locuinta ta sa fie placuta.Nu uita baia, care trebuie sa fie foarte curata si perfect functionala. Pentru decoarat poti folosi flori puse in vaze sau vase mici si lumanarele colorate, amplasate in pahare sau vase termorezistente. Distractie frumoasa si "La multi ani! "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fie pompos decorata cu mobila scumpa. Poate contine doar cele necesare tie, asta tu stii, iar pe pereti poti scoate la imprimanta in oras poze care iit plac si de care nu te-ai plictisi prea repede, cum ar fi cele de pe http://www.deviantart.com/
Peretii si draperiile ies cel mai mult in evidenta! Deci acorda atentie peretilor, iar la draperii, alege unele care iti plac + poti lua si o planta/ ceva verde in camera, chiar daca o fi artificiala.