| qq30xx a întrebat:

Cum se alege o pompa de circulație pentru o centrala pe lemne?
Rog sfaturi ca nu știu ce pot sa aleg pentru a încălzi o pensiune cu 2 etaje unde sunt 11 calorifere și 4 port-prosoape.

3 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Trebuie sa te adresezi unei firme de centrale, ca sa afli toate posibilitatil, e avantajele si dezavantajele. Suna-i si cere-i sa te consilieze. Suna la mai multe firme, sa vezi daca primesti raspunsuri diferite.

Bula
| Bula a răspuns:

Tu-ti construiesti o cladire cu 2 etaje fara proiect?!?
Adreseaza-te proiectantului de instalatii al cladirii!

regis
| regis a răspuns:

Pentru 11 calorifere nu îți trebuie ceva specială. Ia o pompa de calitate, gen Grundfos si ai rezolvat problema.
Nu e cazul nici sa te consilieze specialiștii in robinete, nici sa citești vreun proiect de instalații. De fapt nici nu vei găsi acolo astfel de sfaturi. Vad ca unii dau sfaturi pe măsura numelui laughing.