| andreeasim1 a întrebat:

Cum se construieste un solar? vreau sa stiu de la voi, sau daca e un site...sa fie unul bun si cu detalii.mersi mult FUNDITA!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| andreeasim1 explică:

Solar pentru legume!

| clauss a răspuns:

Infigi patru pari, spalieri de beton, s au 4 tevi in pamant, legi ceva intaritura intre ei, masori cata folie ei, il imbraci cu folia si gata, vrei sa ti dai si detalii?

| coco_9516 a răspuns:

Sint mai multe modalitati de a ecsecuta un solar, din lemn, s-au din fier, din fier este mai rezistent dar este mai scump, dar ati recomand o folie care dureaza mai mult de un an.

| ghimbascosmin a răspuns:

Vrei solar simplu, solar tip sera sau solar tip bloc? si constructia acestora se realizeaza din schelet de sarma, acoperit cu folie, sticla sau geamuri. dar vezi ca te costa cam multicel