| anonim_4396 a întrebat:

Cum se curata paharele de cristal?

5 răspunsuri:
| anonim a răspuns:

Cu ciocanul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu solutie de curatat pahae din cristal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-un vas cu apa calda si alcool. se tin de picior si se baga in apa calduta.se usuca cu o carpa moale. nu se baga in masina de spalat vase sau in detergenti pentru ca au substante care ataca cristalul si devin mate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In masina de spalat vase devin impecabile. daca n ai, nu stiu ce sa zic. freaca le cu rabdare!

| ladyy a răspuns:

Ar fi mai bine o cirpa sa o uzi putin cu otet, dupa care stergi paharul.si vei vedea daca poti, la noi in familie asa se curata paharele de cristal...succes!