| danbnz a întrebat:

Cum se poate diminua mirosul de tutun dintr-o camera unde se fumeaza zilnic?

Răspuns Câştigător
| tee a răspuns:

Spathiphyllum sau Crinul pacii purifica aerul dintr-o camera in care se fumeaza, dar probabil iti trebuie mai multe plante de genul acesta si destul de mari.
Aeriseste camera in permanenta, spala perdelele foarte des si pe jos. Eventual fa-ti huse pentru canapele/fotolii si spala-le des si pe acestea...
Cand se fumeaza tine geamul deschis...

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| asya a răspuns:

Antitabac! Gasesti la orice magazin gen kaufland, real, etc...initial iti trebuie aparatul plus rezerva...mai apoi doar rezerva! Insa nu vei elimina de tot mirosul daca asta iti doresti! Aerisirea mai e o metoda buna...

| www a răspuns:

Deschizi geamul.

| sam a răspuns:

Breezy big grin spray de camera antitabac

| 20pamy a răspuns:

Cumpara un aparat de purificare a aerului cu ozon. E super si nu e prea scump. Se foloseste in orice tip de incaperi (chiar si in bucatarie), este foarte eficient. Bafta.

| cristim24 a răspuns:

Nu poti. Intra si-n perete, podea, mocheta, parchet, haine, perdele. Este mai civilizat sa fumezi intr-un loc unde nu dormi, mananci, lucrezi. De ex. pe o terasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

fara fumat, singurul remediu eficient.perdelele sunt cele care retin in mare parte mirosul si sticla geamurilor.in afara de asta trebuie aerisit si spalat pe jos zilnic.

| 4Fun a răspuns:

O tona se sprai. `

| deya90 a răspuns:

Diminueaza nemaifumand si facand o curatenie generala in camera respectiva