| ExTrEaM^^94 a întrebat:

Cum se schimba bateria de la becul clantei la o usa metalica?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Undeva pe muchia usii, daca nu ma insel pe cea cu balamalele, trebuie sa fie ceva, un capac care sa poata fi scos, si care cind e scos, poti vedea locasul unde se afla bateriile (poti vedea bateriile)

| eugem35 a răspuns:

Gresite toate raspunsurile desfaci cu atentie manerul clantei si gasest acol o baterie micuta pe parte cu ledul bafta la stricat.
cauta cu atentie si cu o lama de cutit desfac manerul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste tuspringhelul potrivit cu bicofasul existent.Mare atentie ca se poate contracarasa. Spor la treaba si sa te tina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt f multe modele si depinde, locul in care se afla bateriile (sunt tipic baterii mici ca de ceas de mana) se desface ori cu un surub f micut sau printr-o clema din plastic(gen capac de telecomanda tv ) aceasta trebuie inpinsa putin.
Te orientezi in apropierea ledului (beculetului), o nimica toata bafta multa

| PiXel a răspuns:

Cu grija laughing

| serghey73 a răspuns:

Trebuiesc demontate sildurile, apoi se vede unde este bateria-firele

| Coupex a răspuns:

Bateriile la usa mea sunt bagate in clanta din exterior. Daca desfacem surubul din interiorul clantei o sa descoperim in maner 3 baterii AG10 si sistemul electronic. Pentru mai multe detalii vezi imaginile:
1. http://img805.imageshack.us/img805/8775/ggy1.jpg
sau
2. http://www.imagebam.com/image/b8aaf4262213239

Succes!