Întrebare recomandată | Alexandra216 a întrebat:

Cum se sterge creta de pe perete? A mazgalit verisorul meu si apoi a sters si a ramas creta intinsa. Este inchisa la culoare. Merge daca dau cu o perie de covoare sau de pantofi?

Răspuns Câştigător
| Cristinel69 a răspuns:

Incearca cu peria, dar sa fie aspra. Daca nu incearca cu o carpa foarte putin uda, sa nu manjesti peretele

5 răspunsuri:
| HaHaGirl a răspuns:

Nu nu merge, sora mea a mazgalit peretele de fapt mi-a desenat mie un soare pe perete cu roz cu pastel si nu am stiut ca sa fac si am lasat-o acolo si cand a venit menajera sa faca curat am vazut ca dadea pe perete cu cif pasta(nu stiu exact cum se scrie) dar cu asta dadea pe perete si s-a dus pastelul si nu au ramas nici urme, incearca!

| albastrualb77 a răspuns:

Cu o zugraveala noua, banuiesc...

| CatalinahoneyX a răspuns:

Daca vopseaua de pe peresti este lavabila, incearca sa stergi cu o carpa putin umeda! Stiu senzatia... eu am folosit carpa umeda si s-a dus. Noroc!

| GuguBv a răspuns:

Da merge cuperia. Eu zic sa incerci cu ea.

| Filip_Marchis_1996 a răspuns:

Daca vopseaua este lavabila o poti spala foarte usor cu o carpa si putina apa. daca nu... pregateste trafaletulbig grin