| BOB_9863 a întrebat:

Daca are cineva camera la mansarda ce forma are geamul?

6 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Dreptunghiular pe planul inclinat
velux

| IulianDep a răspuns:

Pai dreptunghiulara sau patrata in mod obisnuit. Ca de obicei big grin.
Dar daca ai imaginatie poti sa iti faci in ce forma vrei

| daniEL88 a răspuns:

Pai patrat, insa depinde de inaltimea mansardei, de pozitionarea lui, si de cati bani ai...ca de vrei ceav bun iti pui de alea in acoperis(am un lapsus) nu mai stiu cum le zice

| dorulacatus a răspuns:

Forma de triunghi, vezi foto: http://yfrog.com/j0sarpanta0941j

Răspuns utilizator avertizat
| Swanhilde a răspuns:

Depinde. Poţi să-ţi faci geamul pe partea inclinată-oblică, fie într-un colţ şi va ieşi un triunghi, fie normal şi poate fi dreptunghi.

Totul ţine de contrucţie şi imaginaţia ta!