| urascnii88 a întrebat:

Daca firul de curent electric trece pe la vecinu si mai sunt si aproape 30 de metri exista vreo sansa sa imi puna cei de la enel un stalp intermediar? Zic deoarece firul este lasat in curtea vecinului mai ales

Răspuns Câştigător
| Joklu a răspuns:

Da, există șanse ca cei de la Enel să poată instala un stâlp intermediar dacă firul electric trece prin curtea vecinului și aceasta reprezintă o problemă.

| urascnii88 explică (pentru Joklu):

Sa fie o problema, daca bate vantul si se rupe si cade in curtea lui, dar daca iau de la vecinu o declaratie ca nu e de acord cu trecerea firului ca nu mai vrea sa aiba firul acolo, as putea urgenta treaba sau macar sa o fac sa fie favorizabila mie sa puna stalp?

1 răspuns: