| anonim_4396 a întrebat:

Daca lumea ar refuza sa mai cumpere brazi naturali, s-ar renunta la taiatul brazilor (chiar si din pepiniere, acestia si-ar gasi locul in paduri)?

Răspuns Câştigător
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

S-ar renunta intr-o anumita masura la taiatul brazilor - mai sunt si cei taiati pentru mobila, lemne de soba and so on. sad

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pai si venitul lor unde s-ar duce. Ei scot pe piata chiar mai multi brazi decat e necesar. Singura solutie ar fi sa imprumutam/ inchiriem brazi in ghivechi care sa se reintoarca in padure. Atunci ar trebui sa avem mai mare grija cu impodobitul... Dar atunci n-ar putea sa fie prea mari... si unde sunt varfurile de copac care ne plac atat de mult... Dar cat de curand o sa fie brazii artificiali mai reusiti si atunci chiar o singura creanga de brad pentru miros ar fi suficienta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa se cumpere brazi artificiali, asa am mai proteja padurile am avea mai mult oxigen; ar trebui sa nu se mai taie brazii!

| Dumitrescu a răspuns:

Mai exista si varianta cu brazi cumparati cu tot cu radacina si replantati dupa sarbatori http://www.ecomagazin.ro/......prejurimi/