| Daniel_4881 a întrebat:

Daca tai o creanga ceva mai groasa unui pom fructifer(mar), mai face mere?
sau nu mai face in acel an?
sau deloc?
dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| AjutaPeTPU a răspuns:

Pomul fructifer mai face mere chiar daca ai taiat aceea creanga si peste doi trei ani aceea creanga va creste din nou. In cel mai nefericit caz marul se va usca.

5 răspunsuri:
| StoicaAndi a răspuns:

Pai e posibil sa faca depinde ce creanga ai taiat daca ai taiat si frunzele nu cred ca ma face

| Nutemaiholba a răspuns:

Ba da face

| Daniel_4881 explică:

Pai cand? ca creanga a fost taiata in martie...iar acum nu am nici un mar in tot copaculcryingcrying

| Tonyi a răspuns:

Normal ca va mai face;) Cea ce vrei sa faci se numeste altoire;) Ceva ajutator: http://fertcomplex.blogspot.com

| Victor_2899 a răspuns:

Partea care nu e taiata face mere.