| AnneSweet a întrebat:

Dati-mi si mie un mic orar ce as putea sa fac toata vara stau la tara fara pc si din astea eu vreau sa imi petrec o mare parte a timpului in natura daca as putea m-as culca pe iarba

Răspuns Câştigător
| nevermind3322 a răspuns:

Poti culege flori, poti face plimbari, te poti juca cu animalele de acolo, poti face "album" de poze, poti desena imagini din natura, poti face coronite din flori, poti sa pictezi, poti sa incerca zilnic sa cauti forme in nori, poti privi cerul, te poti juca cu iarba, poti alerga prin iarba, te poti urca prin copaci, poti sa impletesti cozi de flori, poti invata sa crosetezi, poti picta, poti scrie cantece, poti canta pur si simplu. Poate iti mai vin tie si alte idei, eu cam atatea am.

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In primul rand mi-as incepe ziua iesind din casa cat mai de dimineata, pe la ora 5.Atunci este cel mai curat aer,imbibat cu toate miresmele naturii. Poti simti aroma ierbii pline de roua,e liniste,iar rasaritul reprezinta in fiecare zi alt tablou.Fa poze! Incearca sa simti pe piciorul gol racoarea ierbi inainte de a o incalzi soarele.O sa auzi si primele pasari care se trezesc.O sa simti viata. Apoi te poti strecura din nou in culcus,putin zgribulita de racoarea dimineti,tragand cel mai dulce,, pui,, de somn. Dupa micul dejun,care in vacanta poate fi servit la orice ora, exploreaza satul, apucand in fiecare zi directii diferite. Poti intalni vechi cunostinte, prieteni, rude...Sa ai o vacanta frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu sa faci asta. Cat despre faptul de a te culca pe iarba e foarte ok, desigur poti, cine te tine? Mergi la picnicuri, la scaldat daca ai vreun lac pe aproape, trezeste-te dimineata sa prinzi rasaritul...

| catalina62572 a răspuns:

pai, poti incepe dimineata sa iei micul dejun pe terasa sa asculti ciripitul pasarilor, sa te bucuri de iarba verde de pomi din gradina, sint multe locuri frumoase la tara de facut si vazut.petrecere frumoasa iti doresc in mijlocul naturii.

| Sarah64 a răspuns:

Mda......ai putea sa pictezi, sa desenezi, alergand dupa fluturi, sati ajuti familia la treaba, poti sa te joci cu prieteni tai diferite jocuri de exemplu baba oarba/sotronul etc...nu ar strica nici sa inveti macar o ora p zi... si cam atat
Bafta