| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori pe an infloreste un crin imperial?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In curtea bunicii infloreau o data in iunie.

| remus a răspuns:

o singura data, este portocaliu la culoare si petale mari ceruite, superb.

| mioara a răspuns:

O DATA IN MAI-IUNIE

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi avem mai multi crini imperiali pe care ii tinem iarna in casa vara dupa fiecare inflorire ii taiem la nivelul pamintului si ii tinem la rece in pivnita cam o saptamana obtinem asfel cam 5 -6 infloriri pe an

| me_6767 a răspuns:

Am si eu. o data pe an din cate stiu eu.depinde de crin.

| wale a răspuns:

Daca il ti in casa si e cal de cel putyn 2 ori pe an dar daca este afara nu cred ca in floreste mai mult de 2 ori pe anwinking

| lrss a răspuns:

De 2 ori. crinul dupa inflorire nu se mai uda 3 luni, sa lasa in repaus, dupa cre se reia udarea pentru urmatoarea inflorire