| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a întrebat:

De unde as putea cumpara niste panze pentru fierastrau pendular cu care sa pot taia pana la 14 cm in lemn?

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Ce vrei tu e ca si cand te-ai pune sa tai tabla de 5 mm grosime cu bomfaierul. happy
Trebuei sa folosesti scula potrivita ca sa reusesti.
Fierastraul pendular este pentru taieri de pana la 10 cm.
Ce ai tu nevoie este de un circular, fie de mina, fie cu masa.
Sau, metoda invechita, te pui si tai la fierastrau sau joagar. In cazul asta, muschii sunt asigurati, joagarul se spune ca era antrenamentul boxerilor happy.