| anonim_4396 a întrebat:

De unde imi pot face rost de un covor din blana de oaie?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mergi la cei care au ferme de oi și vezi care este treaba.
Și ciobani te pot ajuta.
Pa, pa.

| sese a răspuns:

Cum il faci? cosi pieile? la ce ti-ar folosi?

| anonim a răspuns:

De la becali.laughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intreaba ciobanii de la stana...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca la Muzeul Taranului Roman, sunt standuri unde se comercializeaza asa ceva, de asemenea eu am mai vazut pe la sarbatori de genul "zilelel orasului..." sunt mesteri populari care vand covoare de tipul asta.

| Beatrice_6624 a răspuns:

De la Bran sau Risnov sigur gasesti sau daca te duci la Sibiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dau eu covor blana oaie 65/125 -225 lei(nou-alb) 0744578637

| supermamici a răspuns:

Buna!
Aici am gasit niste modele de covoare ieftine din piele si blana naturala: https://casazen.ro/covoare-ieftine-din-blana-naturala-fabricate-in-romania/