| Edvin_4034 a întrebat:

Detali despre cresterea puilor de amstaff? aaa si cam cati cm ar trebui sa aiba un amstaff de 3-4 luni?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Aspect General
American Staffordshire Terrier-ul raportat la dimensiunile sale, trebuie să dea impresia de mare putere; este un câine bine construit, musculos, agil și grațios, în permanență atent și plin de viață. Corpul trebuie să-i fie scurt și compact, nu înalt pe picioare sau cu contururi alungite. Curajul său este proverbial.

American Staffordshire Terrierul este o rasă de talie medie cu o înălțime de 46-48 cm până la umeri pentru masculi si 43-46 cm pentru femele. Greutatea variază între 18 si 28 de kilograme.

Astea sunt descrieri pentru un matur, dar la 3-4 luni inaltimea lui trebuie sa fie aproape de jumatate...