| opritescu72 a întrebat:

Din ce sa fac rafturile in beci pentru sticle si borcane

Răspuns Câştigător
| carpediem a răspuns:

In Horbach, Metro etc sunt niste rafturi metalice care le montezi tu, sunt mai multe dimensiuni, orientativ ai Lungime 1m, latime 0, 5m, inaltime 2m. sunt si mai mari si mai mici, si din lemn dar sunt mai scumpe. Din PAL nu sunt bune pentru ca in beci ai oarece umezeala si vei pune borcane oarecum grele si palul in timp, sub greutate se inconvoaie si te trezesti cu muraturile pe jos. Rafturile metalice suporta de la 50 Kg / polita si ai 4 polite. Unul la dimensiunile de mai sus costa 60 lei.

3 răspunsuri:
| Sanziana88 a răspuns:

Am si eu o recomandare, cu toate ca este destul de veche intrebarea, dar eu am luat rafturi metalice de aici https://www.prodepozit.ro/catalog/rafturi-metalice-31 si sunt ieftine, bune si practice, recomand.

| IrimieRaluca a răspuns:

Din pal de exemplu. sunt locuri unde se vinde pal care are ceva mici defecte, si il iei la jumatate de pret. Sau poti din osb.