| adreanse a întrebat:

Dupa ce dau cu amorsa, cam cat trebuie sa astept. ca sa pot da cu lavabila? e vorba de un dormitor de apartament. mersi

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna searahappy depinde cat de repede aspira peretele amorsa, daca e cald afara, poate dura putin, dar poate dura si o zismug

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pt ca e vara, citeva ore (5-6), ideal 7-8, ca peretele sa fie uscat bine, si sa poate absorbi si lavabilul bine.

| adryana_6040 a răspuns:

Amestecam bine amorsa si o aplicam pe pereti cu un trafalet. Avem grija sa amorsam si zonele mai inguste, de langa tocul ferestrei. Lasam peretii si tavanul sa absoarba amorsa timp de cel putin 30 de minute, in functie de anotimp si de temperatura. Desigur, daca este mai cald, peretii se usuca mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10-15 min pana se usuca un pic amorsa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andreanse,asculta-ma ce spun,nu folosi amorsa inainte de lavabil, da lavabilul direct pe perete, pe gletul dat.Amorsa se usuca si formeaza o pelicula ca de sticla.lavabilul va curge pe amorsa, eu sint patit, am fost nevoit sa reiau toata munca din cauza amorsei.Nu face priza buna cu amorsa. Daca vrei sa risti...Numai bine.

| Burciu_Alexandra_1998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil nu ai lăsat sa se usuce amorsa

| Somberヅ a răspuns:

1zi sau o noapte.10/12 ore... Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| nico6 a răspuns:

Buna eu te sfatui sa lasi pareti sa se usuce bine. ca daca nu iese numai strafuri am patit eu

| UnuPentruToti a răspuns:

12/24 ore. daca dai si un al doilea strat atunci mai astepti vreo 2 ore. Indiferent de amorsa folosita cam asta e timul de asteptare. Succes!