| anonim_4396 a întrebat:

Erbicidele sunt adaptate anumitor plante (buruieni) sau exista un erbicid universal?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

In general vizeaza anumite buruieni. Mira

| 44-mytel a răspuns:

Nu exista un erbicid universal, care poate fi aplicat la la toate plantele cultivate, dar exista erbicide totale care distrug atit plantele cultivate cit si buruienile.

| claudya a răspuns:

Sun mai multe produse si fiecare are o alta utilizare...intreaba intr-un magazi de specialitate, daca nu ai raspunsul dorit...ma interesez eu la A. M.

| adistan a răspuns:

Exista un erbicid universal total.rade tot pe o perioada de doi ani. eu am folosit, si se gaseste la orice magazin de specialitate.