| Theodorus a întrebat:

Eu inca mai am wc in curte, ce imi recomandati dupa parerea voastra? Sa-mi trag conucta prin pidea si sa fac gaura, sau sa mai fac o gaura in curte pentru alt wc, pentru ca asta da cam pe afara.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cam ce crezi ca ti-ar recomanda oricine?

| anonimg a răspuns:

Sfatul meu este sa-l pastrezi pe cel vechi. Ca sa poti face asta in continuare, foloseste serviciile de vidanjare (ex: https://www.vitalmm.ro/ro/servici/tarife/tarife-si-servicii-conexe )
Gasesti pe net -sau olx- in localitatea ta. Ii suni, le spui despre ce este vorba, iar ei iti spun cat te costa. Nu te costa nimic daca ii intrebi.
Exista si niste pastile care se arunca intr-un astfel de wc care sa duca la disparitita mirosului (ex: https://www.emag.ro/......DZVB4KBBM/ )
Mai multe sfaturi si ajutor gasesti la firma de vidanjare.

| oz_1736 a răspuns:

Muta wc-ul in interior, trage apa, scoate conducta prin podea ca sa nu inghete iarna

| Nonolita a răspuns:

Si daca faci conducta prin podea, unde o duci? Daca merge la o retea de canalizare, e bine. Dar daca faci o gaura ca si cea de afara, va fi rau de tot. Mirosul va umple casa.